تکنولوژی

نحوه تنظیم ساعت جی شاک گام به گام به زبان ساده

قابلیت های ساعت

چرا ساعت مچی جی شاک بخریم ؟

 1. آن‌ها مقاوم هستند
 2. آن‌ها ضد آب هستند
 3. آن‌ها مقرون به صرفه هستند
 4. آن‌ها بیش از ۱۰۰۰ مدل و سبک برای انتخاب
 5. آن‌ها ویژگی­های پیشرفته­ای دارند
 6. آن‌ها طراحی منحصر به فردی دارند
 7. مارک‌های دیگر نمی‌توانند با آن‌ها رقابت کنند!
 8. داشتن یک ساعت مچی برند کاسیو جی شاک هیچ نقطه منفی‌ای ندارد!

ساعت مچی جی شاک GA-110 دارای ۴ دکمه است که هر کدام وظیفه خاص خود را برای تنظیم ساعت دارند

 • دکمه تنظیم (ADJUST) بالا سمت چپ
 • دکمه معکوس (REVERSE) بالا سمت راست
 • دکمه حالت (MODE) پایین سمت چپ
 • دکمه رو به جلو (FORWARD) پایین سمت راست

نحوه تنظیم کردن ساعت مچی جی شاک

وقتی رو حالت ساعت قرار داریم و نمایشگر بالایی روز هفته را نمایش می‌دهد با نگه داشتن دکمه تنظیم (ADJUST) و بعد از چشمک زن شدن صفحه دیجیتال تنظیم ساعت شروع می‌شود که در قسمت بالایی نام کشوری که در تنظیمات فعلی ذخیره شده را نمایش می دهد.

با استفاده از دکمه‌های (REVERSE, FORWARD) می‌توانید که کشور مورد نظر خود را انتخاب کنید و برای سوئیچ به قسمت بعدی تنظیمات کافیست از دکمه MODE استفاده کنید.

قسمت بعدی تنظیمات یعنی DST  وارد می‌شوید: DST برای تایین کردن ۶ ماهه اول سال و ۶ ماه دوم می‌باشد که در ۶ ماه اول سال باید ON و در ۶ ماه دوم OFF باشد.

این قسمت تنظیم ۲۴ ساعت بودن یا ۱۲ ساعت بودن ساعت دیجیتال را مشخص می‌کنید. قسمت بعدی تنظیمات تنظیم ثانیه، ساعت و دقیقه می‌باشد که شما می‌بایست ساعت را به درستی ست کنید. قسمت دیگر تنظیم تقویم میلادی می‌باشد.

و آخرین قدم برای تنظیم ساعت مچی قسمت LT یا چراغ می‌باشد که شما باید مقدار روشن ماندن چراغ را تعیین کنید که دارای دو حالت ۱ و ۳ ثانیه است.

در نهایت برای ذخیره تنظیمات دکمه تغییر حالت (MODE) را بزنید و برای تنظیم خودکار عقربه‌ها دکمه تنظیمات (ADJUST) را فشار دهید.

امکانات ساعت G-shock ga 110

 ساعت G-shock ga 110 همانند باقی جی شاک ها ورزشی بوده و دارای امکانات و قابلیت های خاص خودش می باشد که این امکانات شامل موارد زیر می باشد:

 1. یکی از بارزترین و مهم ترین امکانات این ساعت را دارا بودن ساعت جهانی قابل تنظیم می‌توان نام برد.
 2. عقربه پمپی که با دیجیتال ساعت تنظیم می‌شود.
 3.  تمامی مدل‌های ساعت جی شاک کرنوگراف هستند یعنی دارای کرنومتر می باشند.
 4. دارای ۴ الی ۵ آلارم هشدار قابل تنظیم بر روی زمان‌های مورد نظر شما خواهند بود.

همانطور که در ویدیو قبلی مشاهده کردین تنظیم ساعت جی شاک صورت گرفت، حال ما قصد داریم در این ویدیو قابلیت‌ها، ویژگی‌ها و آموزش عملکرد قابلیت‌های این مدل را با شما به اشتراک بگذاریم.

نحوه استفاده از کرنومتر (Stop Watch)

کافیست با فشردن دکمه MODE به حالت بعدی رفته، حالت کرنومتر را مشاهده می‎‌کنید که دارای دو حالت می‌باشد. این حالت توانایی نشان دادن ثانیه، دقیقه و ساعت را دارد.

 1. LAP: در واقع به هر سیکل کاری مشخص که به طور مداوم در هر حال تکرار هست LAP گفته می‌شود برای اندازه گیری و مقایسه این دورها از LAP استفاده می‌شود.
  این قسمت به صورت پیش فرض برای استپ واچ فعال است، برای شروع ثانیه شمار دکمه FORWARD را فشار داده و کرنومتر شروع به کار می‌کند، با فشردن دکمه ADJUST می‌توان مقدار هر LAP را  به راحتی مشخص کرد و برای تعداد این دورها هیچ محدودیتی وجود ندارد و توقف ثانیه شمار نیز با استفاده از FORWARD و صفر کردن کرنومتر با استفاده از دکمه ADJUST صورت می‌پذیرد.
 2. SPL: شما یک ورزشکار را در نظر بگیرید که باید چند حرکت را به طور مداوم و پشت سر هم در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام دهد و رکورد تک حرکات و مجموع برای ورزشکار و مربی آن مهم است برای همین از حالت SPL استفاده می‌شود.
  همانطور که در بالا گفته شد، LAP به طور پیش  فرض برای STOP WATCH فعال هست، برای فعال کردن SPL کافیست دکمه ADJUST را بزنید تا فعال شود، با دکمه FORWARD ثانیه شمار شروع به حرکت کرده و با فشار دادن ADJUST می‌توان رکورد کلی را مشاهده نمود، برای توقف کرنومتر از دکمه فوروارد و صفر کردن ثانیه شمار کافیست دکمه ADJUST را پس از توقف فشار دهید.

چگونه از تایمر ساعت جی شاک استفاده کنیم؟

با فشار دادن ۲ بار دکمه تغییر حالت (MODE) روی صفحه دیجیتال قسمت تایمر به شما نشان داده می شود. و با نگه داشتن دکمه ADJUST می توانید با دکمه های REVERSE, FORWARD حداقل شمارش معکوس (۱دقیقه) و حداکثر (۲۴ ساعت) را انتخاب کنید.

شما می توانید با استفاده از دکمه تغییر حالت (MODE) بین دقیقه شمار و ساعت شمار جا به جا شوید. تنظیمات انجام شده را با دکمه ADJUST ذخیره کنید و با دکمه FORWARD استارت کنید.

این ویژگی دارای دو حالت می‌باشد که دارای کارایی خاص خودش می‌باشد:

 1. حالت تکی: در این حالت بر روی نمایشگر بالایی عدد ۱ نمایش داده‌ می‌شود و تایمر فقط برای یک بار عمل می‌کند و بعد از اتمام شمارنده معکوس به حالت صفر در می‌آید.
 2. حالت بی نهایت: در این حالت بر روی نمایشگر بالایی علامت بی نهایت دیده می‌شود و به این صورت عمل می‌کند که به طور خودکار بعد از اتمام شمارنده و شنیده شدن صدای بوق دوباره به شمارش می‌پردازد ، برای فعال کردن حالت بی نهایت وقتی برای تنظیم تایمر دکمه ADJUST را نگه داشتیم با فشردن دکمه MODE بعد تنظیم دقیقه و ساعت حال می توانیم ویژگی بی نهایت را برای تایمر با استفاده از دکمه FORWARD انتخاب کنیم.

برای توقف تایمر باید از دکمه FORWARD و ریست کردن شمارنده باید پس از توقف دکمه ADJUST را فشار داد.

اتولایت یا A-Light در ساعت جی شاک

با نگه داشتن دکمه REVERSE به مدت ۵ ثانیه می‎‌توانید قابلیت اتولایت را فعال کنید.

با فعال کردن قابلیت اتولایت می توانید با چرخش ۴۵ درجه دست چراغ زیر صفحه را به شکل خودکار روشن می‌شود

برای خرید این محصول با رنگ های مختلف بر روی اسم محصول کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید